print
Apă pentru cinci mii de consumatori
11.09.2020
2420 accesări primul.md,

Încă un apeduct dus la bun sfârșit. Peste cinci mii de locuitori din satele Cuhureștii de Sus și Cuhureștii de Jos din raionul Florești vor avea în scurt timp apă în gospodării. Oamenii spun că așteaptă acest proiect ca niciodată, mai ales că vara secetoasă le-a secat fântânele.

Copyright © 2026 Agenția de Dezvoltare Regională Nord